پایان نامه های حوزه ی علوم انسانی

در این قسمت پایان نامه های مقطع  کارشناسی ارشد مربوط به حوزه ی علوم انسانی قرار داده می شوند. برخی از مجموعه های این حوزه عبارتند از:

مجموعه زبان و ادبیات فارسی * مجموعه علوم جغرافیا * مجموعه سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی * مجموعه  زبان  عرب * مجموعه علوم اقتصادی * مجموعه تربیت بدنی و علوم ورزشی * مجموعه تاریخ * مجموعه علوم اجتماعی * مجموعه زبان شناسی * علوم و قرآن و حدیث * فقه و مبانی حقوق اسلامی * الهيات و معارف اسلامي * فلسفه و كلام اسلامي * الهيات و معارف اسلامي * مجموعه فلسفه * مجموعه علوم تربیتی * مجموعه کتابداری و اطلاع رسانی * مجموعه زبان انگلیسی * مجموعه مدیریت جهانگردی * مجموعه حقوق * مجموعه  علوم سیاسی و روابط بین الملل * مجموعه روان شناسی * مجموعه مطالعات زنان * مجموعه علوم ارتباطات اجتماعی * مجموعه مدد کاری اجتماعی * مجموعه پژوهش علوم اجتماعی * مجموعه مدیریت * حسابداری * باستان شناسی

پایان نامه های حوزه ی علوم انسانی 1513 محصول وجود دارد

زیرشاخه‌ها

 • مجموعه زبان و ادبیات فارسی

  رشته زبان و ادبيات فارسي در مقطع كارشناسي ارشد شامل دو گرایش زبان و ادبيات فارسي و ادبيات مقاومت می باشد . دانشجويان در گرایش ” زبان و ادبيات فارسي” در مقطع كارشناسي ارشد با نظم و نثر فارسي، تاريخ ادبيات و هم‌چنين نظم و نثر عربي بيش از پيش آشنا مي‌شوند.
  گرایش  “ادبيات مقاومت “مدت زمان كوتاهي است كه به جمع رشته‌هاي دانشگاهي اضافه شده است و تنها در دانشگاه شهيد باهنر كرمان تدريس مي‌شود. اين رشته به شيوه‌اي تخصصي، دانشجويان را با ادبيات پايداري (يا همان مقاومت) آشنا مي‌كند. در واقع دانشجويان در طول تحصيل خود بيشتر با ادبيات هشت‌ساله دفاع مقدس ايران و هم‌چنين با ادبيات پايداري کشورهايي چون فلسطين، لبنان، سوريه، افغانستان، عراق، بوسني و هرزگوين ، امريکاي لاتين و ديگر ملل آشنا خواهند شد.

 • سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی

  سنجش از دور يکي از گرايش هاي کارشناسي ارشد نقشه برداري مي باشد که در سال هاي اخير توجه دانشجويان نقشه برداري را به خود جلب کرده است. همچنين دانشجويان رشته هاي مهندسي عمران؛ مهندسي برق؛ مهندسي محيط زيست؛ کامپيوتر؛ رياضي و فيزيک نيز مي توانند در اين رشته ادامه تحصيل دهند.   سنجش از دور در بسياري از زمينه هاي علمي و تحقيقاتي كاربردهاي گسترده اي دارد. از جمله كاربردهاي فن سنجش از دور مي توان به استفاده از آن در زمين شناسي، آب شناسي، معدن، شيلات، كارتوگرافي، جغرافيا، مطالعات زيست شناسي، مطالعات زيست محيطي، سيستم هاي اطلاعات جغرافيايي، هواشناسي، كشاورزي، جنگلداري، توسعه اراضي و به طوركلي مديريت منابع زميني و غيره اشاره كرد.

 • زبان و ادبیات عرب

  داوطلبان ورود به رشته زبان و ادبيات عرب براي موفقيت و ادامه تحصيل در اين رشته علاوه بر علاقمندي نسبت به زبان عربي و درك و فهم مفاهيم قرآن و حديث بايد در زمينه درسهاي عربي و ادبيات فارسي از پايه قوي برخوردار بوده و رغبت به فراگيري مضامين درسهاي تخصصي مربوط به اين رشته را داشته باشند.داوطلب ورود به رشته زبان و ادبيات عرب بايد با حوصله و پشتكار و دقت‌نظر كافي در متون عربي و صرف وقت زياد براي مطالعه عميق در دروسهاي اصلي و تخصصي و پايه باشد.اين رشته گرايش‌ خاصي در دوره كارشناسي ارشد و دكترا نداردو  فقط همان رشته زبان و ادبيات عربي در دوره تحصيلات تكميلي ادامه پيدا مي‌كند. ولي هر دانشجو مي‌تواند با توجه به علاقه و تواناييهاي خود در يك زمينه تخصصي ادبيات عربي مهارت بيشتري بدست آورد.

 • مجموعه علوم جغرافیا

  دانستن جغرافيا در مفهوم علمي عبارت از شناخت محيط طبيعي و انساني در پهنه زمين است كه مناسبات و روابط في مابين انسان ومحيط را در تبيين پديده هاي مكاني مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار مي دهد تا بر مبناي اين شناخت و طبقه بندي علمي آن توانايي انسان را در بهبود شرايط محيط تكامل بخشد.

 • مجموعه علوم اقتصادی

  در دانشگاه ،اقتصاد را اينگونه تعريف مي‌كنند: علم تخصيص منابع محدود براي نيازهاي نامحدود.آنچه باعث شده است اين علم جزء علوم انساني قرار بگیرد، سروكار داشتن با رفتار اقتصادي انسان‌هاست. رشته اقتصاد از آن جهت دارای اهمیت می باشد که سرنوشت يك كشور در زمينه‌هاي مختلف اجتماعي،‌ علمي، تكنولوژي و صنعتي و نيز رفاه آحاد جامعه در گرو چگونگي وضعيت اقتصاد است،با استفاده از اين دانش ، روند رشد اقتصادي یک  كشور رقم خورده و به طور كلي سرنوشت حال و آينده جامعه تعيين مي‌شود. معرفی گرایش ها : مجموعه  علوم اقتصادي در دوره‌ي كارشناسي ارشد داراي 4 گرايش به شرح زیر می باشد   :1-علوم اقتصادي2-توسعه اقتصادي و برنامه‌ريزي3-برنامه‌ريزي سيستم‌هاي اقتصادي4- اقتصاد انرژي

 • مجموعه تربیت بدنی و علوم ورزشی

  اين رشته دانش جديدي است كه در اوايل قرن بيستم به دنيا معرفي شد اما در طول يكصد سال اخير با رشد و توسعه قابل ملاحظه اي روبرو بوده است. بديهي است اگر چنين سرعتي با تخصصي شدن همراه نباشد از بداعت و تازگي دور خواهد شد.رفتار حركتي شاخه ای است مركب از رشد و تكامل حركتي و يادگيري حركتي كه به تفصيل مراحل رشد انسان و فرايند يادگيري مورد بررسي قرار مي دهد.

 • مجموعه تاریخ

  علم تاريخ، يكي از شاخه هاي پر اهميت علوم انساني محسوب مي شود كه از ديرباز مورد نظر بسياري از صاحبان انديشه بوده است. امروزه آموزش تاريخ علاوه بر اينكه به مفهوم آگاهي بخشيدن به احوال و سرگذشت اقوام و ملتهاي جهان بر اساس مدارك و اسناد به كار مي رود مي تواند انگيزه اي براي جستجو و كاوش باشد. بدیهی است كه تاريخ هر ملت شناسنامه آن ملت است و ملت بدون تاريخ،ملتي بي هويت محسوب مي شود.

 • مجموعه علوم اجتماعی و پژوهشگری

  هدف‌ پژوهشگري‌ اجتماعي‌ ساختن‌ انسان‌ جامعه‌شناس‌ است‌. انساني‌ كه‌ بتواند با مطالعات‌ دقيق‌ نظري‌ و عملي‌ به‌ عنوان‌ يك‌ محقق‌، سطح‌ آگاهي‌هاي‌ اجتماعي‌ را بالا برده‌ و‌ پاسخگوي‌ نياز مراكز آموزشي‌، پژوهشي‌ و خدماتي‌ باشد؛ يعني‌ نتايج‌ تحقيقات‌ او به‌ ما بگويد كه‌ چگونه‌ مي‌توان‌ از بحران‌هاي‌ اجتماعي‌ عبور كرد و به‌ آرامش‌ و رفاه‌ رسيد.

 • مجموعه زبان شناسی

  زبان­شناسی علم مطالعه تمامی جنبه­های زبان بشر است. از میان بیش از ۶۰۰۰ زبان دنیا، بیشتر آن‌ها هرگز به درستی توصیف، مطالعه و حتی نوشته نشده ­اند. بسیاری از این زبان‌ها در ۵۰ سال آینده از روی کره خاکی محو خواهند شد. مستندسازی این زبان‌ها به دلایلی بسیاری اهمیت دارد، که یکی از آن‌ها اشتیاق بشر برای پاسخ به یک پرسش اساسی است: چرا و از چه جهاتی زبان‌های دنیا با هم شباهت دارند؟ چرا و از چه جهاتی آن‌ها با هم متفاوتند؟زبان‌شناسی بررسی می­کند که چگونه زبان‌ها این امکان را فراروی گویشوران قرار می‌دهند تا عقاید و احساساتشان را به یکدیگر منتقل کنند؛ چه طور سبک‌ها و گونه­ های مختلف زبانی پدید می­آیند و چه طور مردم آن‌ها را در ارتباطات روزمره خود به کار می­گیرند؛حال چه در موقعیتی غیررسمی و چه در بافتی رسمی.

 • علوم قرآن و حدیث

  هرچند حدیث در کنار قرآن یکی از دو مصدر دین‌شناسی است اما چون همانند قرآن از تغییر و تحریف مصون نیست،‌برای ورود به آن باید به دانشی تخصصی به نام علم‌الحدیث مجهز بود. دانش مهم و ارزشمندی که امروزه در رشته علوم حدیث آموزش داده می‌شود. رشته‌ علوم‌ حدیث‌ از سه‌ منظر کلی‌ به‌ حدیث‌ می‌پردازد که‌ این‌ سه‌ منظر عبارتند از: ۱ـ تاریخ‌ و مصطلحات‌ که‌ در آن‌ تاریخ‌ تطور، تحول‌ و پیدایش‌ علم‌الحدیث‌ از دیدگاه‌ اهل‌ تشیع‌ و اهل‌ تسنن‌ بررسی‌ می‌شود. همچنین‌ معنا و مفهوم‌ و اصطلاحات‌ علم‌ حدیث‌، آموخته‌ می‌شود. ۲ـ علم‌الرجال‌، ۳ ـ فقه‌الحدیث‌ که‌ به‌ فهم‌ محتوای‌ احادیث‌ می‌پردازد.

 • فقه و مبانی حقوق اسلامی

  گرايش‌ فقه‌ و مباني‌ حقوق‌ اسلامي‌، وظايف‌ و حقوق‌ انسان‌ را از ديدگاه‌ تشريعات‌ الهي‌ بيان‌ مي‌كند، حقوقي‌ كه‌ از روي‌ حكمت‌ و بر روي‌ محور مصالح‌ خردمندانه‌ است‌ و در زمينه‌ رابطه‌ ميان‌ انسان‌ و خدا، رابطه‌ انسان‌ها با يكديگر يا وظايف‌ انسان‌ نسبت‌ به‌ خود و طبيعت‌ مي‌باشد. از همين جا مي‌توان متوجه تفاوت ميان رشته فقه و مباني حقوق اسلامي و رشته حقوق در مفهوم عام آن شد. زيرا رشته حقوق، اصولي را بيان مي‌كند كه از نظر عقل و عرف بشري، رعايت آنها در زندگي براي ايجاد نظم و امنيت لازم است. اصولي كه امكان دارد طبق تشخيص عقل، مصلحت موقت اما فوريت داشته باشد. اما فقه بيانگر مصالحي است كه در تكامل انسان تأثير دارد.

 • الهيات و معارف اسلامي

  در تاريخ‌ علم‌ و انديشه،‌ ما براي‌ رسيدن‌ به‌ حقيقت‌ و آگاهي‌ از راز هستي‌ و آفرينش‌ به‌ دو راه‌ اصلي‌ و اساسي‌ بر مي‌خوريم‌، راه‌ عقل‌ و راه‌ عشق‌. در تاريخ‌ فلسفه‌ و عرفان‌ اسلامي‌ نيز اين‌ دو راه‌ وجود دارد و براي‌ كشف‌ حقيقت‌، هر دو روش‌ كشف‌ و شهود و استدلال‌ و منطق‌ مورد توجه‌ بوده‌ است‌. در اين‌ ميان‌ طرفداران‌ اصالت‌ عقل‌ معتقدند كه‌ مي‌توان‌ با استدلال‌ و برهان‌ به‌ معرفت‌ و شناخت‌ رسيد و از راز آفرينش‌ آگاهي‌ يافت‌. اعتقادي‌ كه‌ در گرايش‌ فلسفه‌ و حكمت‌ اسلامي‌ نيز با آن‌ روبرو مي‌شويم‌ .و در واقع‌ دانشجويان‌ اين‌ گرايش‌ به‌ مطالعه‌ و پژوهش‌ در اين‌ زمينه‌ مي‌پردازند و نظام‌ آموزشي‌ آنها برپايه‌ مطالعه‌ مكاتب‌ فلسفي‌ مثل‌ مشّاء، اشراق‌ يا ملاصدرا استوار است.

 • مجموعه فلسفه

  فلسفه به انسان کمک می‌کند تا به اوج کمال نایل آید و به سعادت که از طریق نیل به عالم معقولات حاصل می‌شود، دست بیابد. پس فلسفه نه فقط از لحاظ فواید آن مورد توجه است بلکه فی‌نفسه نیز مطلوب است و از آن نمی‌توان صرف‌نظر کرد. ارسطو، فیلسوف مشهور یونانی. “فلسفه ناشی از بی‌عقلی و عدم رشد آگاهی انسان است و اگر بشر به حدی از رشد و آگاهی رسید، نیاز به فلسفه ندارد.”” اگوست کنت، دانشمند، فیلسوف و ریاضیدان مشهورفرانسوی. دوعبارت فوق نشانگر دو دیدگاه متفاوت درباره فلسفه است که در طی قرون متمادی وجود داشته و گاه یکی بر دیگری چیره شده است؛ یعنی همیشه در طول تاریخ عده‌ای از متفکران، فلسفه را دوست داشتن خردمندی و فیلسوف را دوستـدار خردمندی معرفی کرده و عده‌ای دیگر فلسفه را هنر لفاظی و بازی کردن با واژه‌ها دانسته‌اند.

 • مجموعه علوم تربیتی

  اين رشته در كارشناسي ارشد داراي گرايش هاي برنامه‌ريزي آموزشي،برنامه‌ريزي درسي،تاريخ و فلسفه آموزش و پرورش(تعليم و تربيت اسلامي)،مديريت آموزشي،آموزش بزرگسالان،تحقيقات آموزشي،تكنولوژي آموزشي و مديريت و برنامه‌ريزي آموزش عالي است.

 • مجموعه کتابداری و اطلاع رسانی

   کتابخانه از ديرباز به عنوان کانون گردآوري منابع مکتوب فرهنگي، علمي و فني و اشاعه اطلاعات سازمان يافته آنها در ميان گروههاي مختلف استفاده کننده شناخته شده است. پيشرفتهاي سريع جوامع انساني و نيز افزايش ميزان انتشارات در زمينه هاي مختلف دانش بشري، ايجاد و گسترش کتابخانه ها را امري الزامي ساخته است.رشته  کتابداري  با دانش اندوزي  سر و کار دارد. بنابراين  هر فردي  که  دامنه  مطالعات  او گسترده تر باشد، قابليت  پيشرفت  بيشتري  در اين  رشته  دارد. زيرا قناعت  به  دانسته هاي  موجود و خود را بي نياز از ارتقا» و بهبود دانش  و معرفت  دانستن ، آفتي  خطرزا براي  رشته  کتابداري  است.  فراگيري  آهسته  و پيوسته  و شکيبايي  و بردباري  در برخورد با اطرافيان  و پرسش  کنندگان  نيز دو ويژگي  عمده اي  است  که  دانشجويان  اين  رشته  بايد در خود بپرورانند.

 • مجموعه مدیریت جهانگردی

  لازمه توسعه و تقويت صنعت جهانگردي، اطلاع از زمينه هاي اقتصادي، اجتماعي، جغرافيايي و فرهنگي کشور است تا بتوان امکانات موجود و همچنين مسائل و مشکلاتي که در راه  اين صنعت وجود دارد، شناسايي کرد و سپس بر اساس تحقيقات موجود، يک برنامه ريزي دقيق و عملي داشت. و البته چنين کاري تنها به ياري مديراني کارآمد و متخصص در صنعت جهانگردي امکان پذير است. تخصصي که در شاخه مديريت جهانگردي آموزش داده مي شود. يعني متخصص اين رشته در نهايت بايد بداند که چه نوع جهانگردي را جذب کند؟ چگونه جذب کند؟ و چگونه بازارهاي جهانگردي جديدي براي جذب توريست ايجاد نمايد

 • مجموعه حقوق

  از جمله رشته‌هاي  تحصيلي در مقطع كارشناسي رشته علوم انساني رشته حقوق قضايي مي‌باشد. رشته مذكور در مقطع كارشناسي ارشد به سیزده گرايش حقوق جزا و جرم شناسي، حقوق خصوصي، حقوق مالكيت فكري، حقوق اقتصادي، حقوق محيط زيست، حقوق عمومي‌، حقوق بين‌الملل،  حقوق تجارت بين‌الملل ،حقوق بشر ، حقوق ثبت ،حقوق ارتباطات ،حقوق تجاری اقتصادی بین المللی و معارف اسلامی وحقوق خانواده  تقسيم مي‌گردد‌‌.

 • مجموعه علوم سیاسی و روابط بین الملل

  مجموعه علوم سياسي و روابط بين‌الملل يکي از مهم‌ترين رشته‌هاي علوم انساني است. اين رشته در ايران از قدمتي طولاني برخوردار است. براي اولين بار آموزش اين علم با تاسيس مدرسه علوم سياسي در سال 1278هجري شمسي آغاز شد. در دوره کارشناسي ارشد اين رشته به دو گرايش مهم علوم سياسي و روابط بين الملل و چند گرايش ديگر تقسيم مي‌شود.  رشته علوم سياسي و روابط بين الملل داراي گرايش هاي زير است:علوم سياسي روابط بين‌الملل مطالعات منطقه‌اي انديشه سياسي در اسلام ديپلماسي و سازمان‌هاي بين‌المللي.

 • مجموعه روان شناسی

  روانشناسی، علم کاربردی مطالعه رفتار و فرایندهای ذهنی بر اساس یافته‌های علمی و تحقیق شده می‌باشد؛ که  با در نظر گرفتن نيازهاي طبيعي انسان و درك روح زمان ، به عنوان پرچمدار مطالعه پيچيدگي‎هاي بشر امروز به شمار می آید .روان شناسي درباره‌ي شما، ديگران، رفتارها، عملكرد ذهن و آنچه كه به آساني قابل مطالعه نيست سخن مي‌گويد؛گرچه با وجود جذابيت اين رشته در عين حال بايد توجه داشت كه دستيابي به ‌اين موارد كار چندان آساني نيست.

 • مجموعه مطالعات زنان

  با پديداري دنیای مدرنيته و گسترش روز افزون آن خواه در لايه‌هاي مختلف زندگي و خواه در گستره‌هاي وسيع جغرافيايي، شيوه‌هاي توليد اجتماعي آنچنان متحول شد كه دهه به دهه از اهميت توان بدني كاسته شد و همچنين نياز جامعه به بازار گسترده‌تر و نيروي كار بيشتر، نياز به زن اجتماعي را گسترش داد. از سوي ديگر به موازات چنين تحولات عيني، انديشه و تفكر بشر نسبت به نقش و جايگاه زنان نيز متحول شد ضعيفه‌هاي خانه‌نشين پيشين اگر نه جايگاهي چون مردان ليكن نزديك‌تر به ايشان يافتند و حداقل به لحاظ قانوني در اكثريت كشور‌ها جايگاهي برابر با مردان بدست آوردند. پديده حضور و مشاركت اجتماعي زن را نه يكسان تبيين كرده اند و نه درباره پيامد‌هاي آن يكسان داوري كرده‌اند ليكن تنوع اين انديشه‌ها و جدال چند دهه‌اي اين انديشه‌ها حاكي از شدت تاثيرگذاري اين تحول اجتماعي در ابعاد گوناگون اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي است. از اين رو رشته مطالعات زنان از ربع قرن پيش در دانشگاه‌هاي دنيا بنيانگذاري شد رشته‌اي كه بنا به ابعاد گوناگون آن ماهيتي بين رشته‌اي دارد.

 • مجموعه علوم ارتباطات اجتماعی

  هدف این رشته تربیت افراد متخصص و متعهد در امر روزنامه‌نگاری و روابط عمومی می‌باشد. زیراانسان قرن 21 با بشر اولیه تفاوت بسیاری دارد و باید برای برقراری ارتباط با او بخصوص ارتباطی با نفوذ و پایدار كه با حرفها و تجربه‌های تازه ناگفته همراه باشد، به هنر و دانش پیچیده علوم ارتباطات اجتماعی مجهز بود. خدمت در وسایل ارتباطی و انجام وظایف خبری چه در روزنامه‌ها و رادیو و تلویزیونها و چه در سازمان‌های ارتباطی دیگر مانند روابط عمومی یك ماموریت ورسالت بزرگ و اجتماعی است و در انجام این ماموریت آمادگی قبلی، تربیت حرفه‌ای و مسئولیت اجتماعی ضرورت كامل دارد.تردیدی نیست که وسایل ارتباط نوین در جوامع بزرگ معاصر در مقیاسهای جهانی، ناحیه ای، کشوری و شهری به علت نبودن مراوده و تماس مستقیم در میان افراد گروههای وسیع، تنها عامل ارتباطی انسانها هستند و صدا و زبان اجتماع به شمار می آیند و در صورتی که کار آنها تعطیل شود و یا کار خود را به خوبی انجام ندهند و وظایف و مسؤولیتهای خویش را نشناسند و رعایت نکنند، در راه تکامل و پیشرفت انسان دشواریهای فراوانی ایجاد می شود.

 • مجموعه مدد کاری اجتماعی

  وقتی سخن از مددکاری می‌شود بسیاری از افراد به یاد زندان‌ها یا پرورشگاه‌ها می‌افتند که در آنجا افرادی به نام مددکار در دفتر یا واحد مددکاری فعالیت می‌کنند. اما حرفه مددکاری به فعالیت در دو مکان فوق محدود نمی‌شود. بلکه مددکاری اجتماعی، یکی از رشته‌های کاربردی است که فارغ‌التحصیل آن باید بتواند در مراکز مختلف با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌هایی که آموزش دیده است، وارد زندگی انسان‌هایی شود که به هر دلیل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و خانوادگی دچار مشکل بوده و نمی‌توانند مشکل خود را به تنهایی حل کنند یا منشأ مشکل خویش را تشخیص بدهند.در واقع این افراد می‌توانند به یاری مددکارمشکل خویش را شناخته وحل نمایند. بنابراین اگر بخواهیم این رشته را به طور خلاصه معرفی کنیم، باید بگوییم که هدف رشته مددکاری این است که به افراد نیازمند به خدمات اجتماعی کمک کند تا خود را بیابند، مشکل خویش را بشناسند و سپس راه حل آن را پیدا کنند.

 • مجموعه مدیریت

  مجموعه ی مدیریت طیف وسیعی از رشته ها و گرایش ها را به خود اختصاص می دهد از جکله این گرایش ها عبارتند از : مديريت بازرگاني،مديريت صنعتي،مديريت دولتي،مدیریت فن‌آوری اطلاعات،مجموعه مدیریت اجرایی (MBA)

 • حسابداری

  حسابداری سیستمی است که در آن فرآیند جمع آوری، طبقه بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارش‌های مالی و صورت‌های حسابداری، در شکل‌ها و مدل‌های خاص انجام می‌گیرد. تا افراد ذی‌نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون سازمانی مثل بانک‌ها، مجمع عمومی سازمان مورد نظر و یا مقامات مالیاتی، بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. به همین دلیل فردی که تحصیلات دانشگاهی ندارد، بیشتر دفتردار است تا حسابدار. چرا که گزارش‌های این دسته از افراد مطابق استاندارد نیست و پردازش کافی نمی‌شود و بیشتر از حساب‌ها است. برای مثال یک حسابدار تجربی نمی‌تواند به راحتی بین دارایی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت تفاوت قائل شود و یا نمی‌داند که چگونه باید معاملات ارزی را در دفاتر ثبت کند. حسابداری به عنوان یک نظام پردازش اطلاعات، داده‌های خام مالی را دریافت نموده، آن‌ها را به نظم در می‌آورد.محصول نهایی نظام حسابداری، گزارش‌ها و صورت‌های مالی است که مبنای تصمیم گیری اشخاص ذی‌نفع (مدیران، سرمایه‌گذاران، دولت و…) قرار می‌گیرد.حسابداری یک سیستم اطلاعاتی است که با فراهم کردن اطلاعات لازم کمک می‌کند تا سرمایه‌گذارها، اعتبار دهندگان، مدیران و دولت، بتوانند نسبت به مسائل اقتصادی تصمیم بهتری بگیرند.

 • باستان شناسی

   باستان شناسی از یك سو مسیر تاریخ را تعیین می كند و از سوی دیگر مادر تاریخ است. روشن كردن گذشته هر جامعه از جهت مسائل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و یا مذهبی از اصول اساسی این رشته است. هدف از تحصیل در این رشته، تربیت نیروی متخصص و كارآمد برای بررسی و شناسایی آثار تاریخی و كاوشهای باستان شناسی در مناطق مختلف كشور، همچنین تامین كادرهای تحقیقی، فرهنگی و هنری سازمانی مربوط می باشد.

در هر صفحه

محصولات جدید

خبرنامه